Ct-sl-1 Ct-sl-2 Ct-sl-3 Ct-sl-4
 
 
 
 
 

DZIEŃ ŚWIĘTEGO PATRYKA

 

 

W tym roku, wyjątkowo hucznie obchodziliśmy Dzień Świętego Patryka, czyli narodowe święto Irlandii. Zaczęliśmy już 15 marca, kiedy to na korytarzu otwarto „Sklepik Leprechauna”. Był to sklepik pełen zielonych i pomarańczowych smakołyków. Można było za niewielką opłatą skosztować ciast, serników, rurek, babeczek i ciasteczek. Dochód ze sprzedaży słodkości zostanie przeznaczony na zakup karmy do schroniska. Wszystkim mamom, które przygotowały smakołyki serdecznie dziękujemy! Jesteście wspaniałe!!!

Dnia 17 marca, "zazieleniło się" na korytarzach naszej szkoły. Tego dnia obchodziliśmy bowiem Dzień Świętego Patryka. Celem obchodów tego święta było przybliżenie uczniom zagadnień związanych z kulturą i tradycją Republiki Irlandii.

Ściany i gazetki szkolne przyozdobione były koniczynami, a większość uczniów ubrana była tego dnia na zielono. Samorząd Uczniowski zadbał o to, by każdy, kto wchodził rano do szkoły został „odznaczony” zieloną koniczynką, a „zieloni” uczniowie zostali obdarowani zielonym smakołykiem.

Z tej okazji, odbyły się dwa konkursy. Konkurs na najciekawsze nakrycie głowy skierowany był do wszystkich uczniów naszej szkoły. Należało wykonać czapkę lub kapelusz związany z Irlandią lub Dniem Św. Patryka. Pomysłowość uczniów mile zaskoczyła komisję, która przyznała 8 nagród:

I miejsce: Bartosz Kaniewski, Maciej Kaniewski

II miejsce: Jakub Krysiewicz, Maja Dublasiewicz, Brajan Klejnowski

III miejsce: Julia Dytlow, Oskar Korzybski

Wyróżnienie: Bogusław Woźniak

W drugim konkursie wzięli udział wszyscy uczniowie klas IV-VI. Był to konkurs wiedzy o Irlandii i Dniu Świętego Patryka, który polegał na dotarciu do informacji rozmieszczonych po całej szkole i rozwiązaniu testu. Wyniki testu zostały podliczone jako średnia klasy i prezentują się następująco:

I miejsce – klasa V

II miejsce – klasa IV

III miejsce – klasa VI

W piątek, uczniowie klasy V zaprosili wszystkich na apel, podczas którego zaprezentowali tradycje irlandzkie, biografię św. Patryka oraz prezentację multimedialną o Irlandii. Zostały ogłoszone wyniki konkursów i wręczone nagrody. Mogliśmy posłuchać irlandzkiej muzyki i obejrzeć krótkie filmy prezentujące piękno tego zielonego kraju. Przez cały dzień uczniowie szukali w szkole ukrytych monet, które na apelu można było wymienić na czekoladowe.

Na koniec apelu czekała wszystkich słodka niespodzianka: zielona galaretka. Poza tym, przez cały dzień można było zrobić sobie zdjęcie jako Leprechaun – irlandzki skrzat.

Tego dnia można było u nas poczuć prawdziwie irlandzki klimat!

 
 
 
 
 
 
 
 

Projekt i wykonanie:  Avero we współpracy z  Software & Service.