Ct-sl-1 Ct-sl-2 Ct-sl-3 Ct-sl-4
 
 
 
 
 

GMINNY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO

 

            13 czerwca w naszej szkole odbył się Gminny Konkurs Języka Angielskiego, którego organizatorem była pani Magdalena Grzymała. Gościliśmy 8 uczniów klas IV szkół podstawowych z Radzyminka, Nacpolska i Zaborowa.

            Konkurs składał się z dwóch części. Pierwsza, w formie testu sprawdzała indywidualną wiedzę uczniów z zakresu gramatyki i leksyki. W drugiej, zadaniem zespołowym były odpowiedzi na pytania dotyczące kultury Wielkiej Brytanii.

            Celem konkursu było rozwijanie uzdolnień językowych uczniów, podnoszenie poziomu znajomości języka angielskiego, przyczynienie się do skuteczniejszego przygotowania uczniów do nauki w gimnazjum oraz popularyzacji języka angielskiego.

            Konkurs uświetnił występ uczniów klas IV-VI, którzy zaprezentowali krótki spektakl pt. „Bal u Królowej”. Przedstawili oni scenkę balu u królowej Elżbiety II (z okazji Jej 90tych urodzin!), którą odwiedzili sławni Brytyjczycy, zarówno fikcyjni, jak prawdziwi, z różnych epok. Byli to: William Szekspir, Romeo i Julia, Robin Hood, Isaac Newton, Alexander Fleming, Sherlock Holmes i Doktor Watson, piłkarze i członkowie kultowego zespołu The Beatles. Nie zabrakło pokazu średniowiecznego tańca dworskiego
i żywiołowego występu zespołu z Liverpoolu.

            Młodzi aktorzy fantastycznie wczuli się w swoje role i odegrali je z wielkim zaangażowaniem. W pięknych kostiumach przenieśli widzów do Londyńskiego Pałacu Buckingham. Za swój występ zostali nagrodzeni gromkimi brawami publiczności.

            Laureaci konkursu otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Wójta Gminy Naruszewo, panią Beatę Pierścińską, która wręczyła je razem z dyplomami
i podziękowaniami.

           

Wyniki Indywidualne:

I miejsce – Błażej Podlaski (SP Radzyminek)

II miejsce – Maja Bielska (SP Nacpolsk)

III miejsce – Paulina Budek (SP Nacpolsk)

 

Wyniki Zespołowe:

 I miejsce – Szkoła Podstawowa w Radzyminku (Błażej Podlaski i Kacper Podlaski)

 

Wszystkim uczestnikom konkursu oraz ich opiekunom serdecznie gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów w nauce języka angielskiego!                                                       

 
 
 
 

Projekt i wykonanie:  Avero we współpracy z  Software & Service.