Ct-sl-1 Ct-sl-2 Ct-sl-3 Ct-sl-4
 
 
 
 
 

OGÓLNOPOLSKA AKCJA „JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM”

1 czerwca po raz drugi w naszej szkole odbyła się akcja pod hasłem „Jak nie czytam, jak czytam”. Jest to ogólnopolska akcja czytelnicza, która ma pokazać młodym ludziom, że czas spędzony z książką nie jest stracony. Głównymi celami akcji jest zwrócenie uwagi na systematyczny spadek czytelnictwa wśród dorosłych Polaków i wykorzystanie masowej akcji do pokazania większej aktywności czytelniczej dzieci i młodzieży.

W tym samym czasie  uczniowie z całej Polski zbierają się w swoich szkołach lub poza nimi, aby wspólnie czytać swoje ulubione książki. Stworzyli tym samym niespotykaną dotąd ogólnopolską akcję, ustanawiając rekord czytania w jednym momencie.

W Krysku odpowiedzialny za jej przebieg i przygotowanie był Samorząd Uczniowski i jego opiekun – Magdalena Grzymała.

Nie całkiem pochmurny czwartkowy poranek pozwolił na piknikowy charakter naszego spotkania. 35 uczniów z klas I-VI wraz ze swoimi wychowawcami czytało siedząc na kocach rozłożonych na trawie. Wiele dzieci pojawiło się ze swoimi ulubionymi książkami pochodzącymi ze zbiorów domowych, inni czytali książki z biblioteki szkolnej — każdy to, na co miał ochotę. 

Mamy nadzieję, że tego typu akcje wpłyną na większe zainteresowanie naszych uczniów czytaniem książek i stanie się ono modne.

Rekord w masowym czytaniu książek przez uczniów ustanowiono w zeszłym roku - w akcji wzięło udział 432 608 uczniów z całej Polski. 1 czerwca 2017 roku chcieliśmy pobić ten rekord. Czy udało się? Dowiemy się, gdy spłyną wszystkie sprawozdania.

 

 
 
 
 
 
 
 
 

Projekt i wykonanie:  Avero we współpracy z  Software & Service.