Ct-sl-1 Ct-sl-2 Ct-sl-3 Ct-sl-4
 
 
 
 
 

WYCIECZKA NA MAZURY

 

 

W dniach 8-9 maja 2017 r. odbyła się 2-dniowa wycieczka na Mazury, której uczestnikami byli uczniowie klas II–VI naszej szkoły oraz klas III Szkoły Podstawowej w Nacpolsku. Opiekę nad uczniami sprawowali: M. Grzymała (SP Krysk i ZS Nacpolsk), I. Anowska (SP Krysk). oraz A. Kawecka (SP Nacpolsk).

 

Pomimo zmiennej pogody, od słońca po śnieg, humory nam dopisywały.

Pierwszego dnia odwiedziliśmy Park Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie. Mogliśmy tam obejrzeć z bliska m.in. sarny, jelenie, dziki, tarpany, daniele, wydry, wiewiórki, kuny, bobry oraz wiele gatunków ptaków. Większość mieszkańców  stanowią zwierzęta zaprzyjaźnione z człowiekiem, dlatego wchodziliśmy do niektórych wybiegów, gdzie mogliśmy je karmić, głaskać, a nawet przytulać. Następnie udaliśmy się na spływ łodziami jednym z odcinków rzeki Krutyni, podczas którego mogliśmy podziwiać piękno mazurskiej przyrody. Dzień zakończyliśmy spacerem po Mikołajkach oraz zabawą w Aquaparku Tropikana Hotelu Gołębiewski.

Drugi dzień to wizyta w Wilczym Szańcu w Gierłoży, kwaterze głównej Adolfa Hitlera z czasów II Wojny Światowej. To tam miał miejsce słynny zamach na Hitlera. Podziwialiśmy niesamowity system ochronny, bunkry i dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy od naszego pana przewodnika. Następnie udaliśmy się do Olsztyna, gdzie podczas spaceru po Starówce poznaliśmy najważniejsze miejsca tego pięknego miasta i wysłuchaliśmy ciekawych legend.

Na pewno nie zapomnimy miejsc, które zobaczyliśmy, a przede wszystkim niesamowitych chwil spędzonych z przyjaciółmi!

 
 
 
 
 
 
 
 

Projekt i wykonanie:  Avero we współpracy z  Software & Service.